Umění francouzského líbání: Názory masérů a psychologů

Umění francouzského líbání: Názory masérů a psychologů led, 10 2024

Odkud se vzal francouzský polibek?

Všichni to známe, francouzský polibek - vášnivé, intenzivní, někdy dokonce i trochu filmové. Ale víme vůbec, odkud tento termín pochází? No, prý se to dá vysledovat až do 20. století, kdy zámořští vojáci přivezli 'french kiss' z Evropy zpět do Ameriky. Podle některých herdáckých příběhů to byli právě francouzští galáni, kdo uměl ženám zatmívat zrak právě touto technikou. Ale dost bylo historie, pojďme se raději zaměřit na to, co to vlastně ten francouzák obnáší.

Psychologie za francouzským polibkem

Je libo trochu psychologie? Polibek na rty není jen obyčejným fyzickým aktem, ale nositelem hlubšího významu. Evoluční psychologie nám napovídá, že polibek je jedním z mechanismů, jak nevědomě ověřujeme genetickou kompatibilitu s potenciálním partnerem. No řekněte, není to fascinující? Psychologové také tvrdí, že prostřednictvím polibku můžeme vyjadřovat citovou blízkost a důvěru. No dobrá, ale co když je ten druhý váš masér nebo masérka?

Kdy se polibek stává součástí masáže

Tady se dostáváme k pikantní části - líbání s masérkou. Pojďme si říci otevřeně, že k masáži, která má být především o uvolnění svalového napětí, obvykle líbání nepatří. Akorátže... Co když něco víc cítíte a přeskočí ta jiskra? Pamatujte, důležité je respektovat hranice. A především - masérka není automaticky vaše partnerka jen proto, že vám umí hezky uvolnit záda.

Co na to říkají maséři a masérky?

Zeptal jsem se pár známých z branže. A víte co? Názory se liší. Zatímco někteří tvrdí, že si profesionální hranice cení nad vše, jsou zde i tací, kteří podlehli a zažili chvíle, kdy se práce s tělem proměnila v něco hlubšího. Nebojte, nezájdeme tak daleko do detailů, aby vám to kazilo oběd. Každopádně, klíčové je mít na paměti slovo 'přiměřenost' a nezaměňovat péči s osobním zájmem.

Když to přeženu - vtipný příběh z praxe

Pamatujete, jsem Karel, a osobní příběhy mám na rozdávání. Jednou jsem se ocitl v situaci, kdy mi masérka na závěr takzvaně 'uhnuť nedala'. Bylo mi to nepříjemné, ale co si budeme vyprávět, stalo se. Samozřejmě, že jsem se s tím musel nějak vypořádat a dát věci na pravou míru - přátelsky, ale důrazně. Je to lekce, že v těchto situacích platí, že když se poštěstí, minimálně jednou v životě se něco podobného stane každému. A to mi věřte na slovo.

Tipy, jak se vyhnout nepříjemným situacím

Aby se vám nestalo něco podobného jako mně, mám tu pár osvědčených rad. Jednou z nich je jednoznačně stanovit hranice ještě před samotnou masáží. Sdělte jasně, co od masáže očekáváte a co rozhodně není předmětem jednání. Druhý tip - věnujte svou pozornost tomu, jak daná masérka komunikuje a aby vaše body-language vysílaly správné signály. Je opravdu důležité být si vědom možných nedorozumění, která můžou vyvstat.

Závěrečné úvahy o francouzském líbání

Na závěr bych chtěl říct, že francouzské líbání je krásné, když souzní dvě srdce, ale v situacích, kde jde o profesní službu, je dobré mít na paměti, že hranice by měly zůstat nedotčené. Ať už jste na jakékoli straně, pamatujte, že úcta a vzájemná komunikace jsou klíčové. Nedělejme nic, čeho bychom mohli litovat, a raději si užívejme života s respektem k těm druhým.