Nuru masáž: Jak ji začlenit do svého relaxačního plánu

Nuru masáž: Jak ji začlenit do svého relaxačního plánu zář, 10 2023

Co je nuru masáž a proč byste si ji měli dopřát?

Po příchodu domů z náročného dne, když mezi mnou a mým psem Fidem se rozprostře mapa jeho roztroušených hraček a já se sotva držím na nohou, nemyslím, že bych byla jediná, kdo touží po nějaké té pečující lásce. Ale co kdybychom v rámci 'pečující lásky' zkusili nalézt nový způsob relaxace, jako je nuru masáž?

Nebojte se, pokud nemáte o nuru masáži představu, já jsem se o ní dozvěděla až záhy po své cestě za hlubokých zážitků a relaxace. Nuru masáž pochází z Japonska a spočívá v tom, že masér/masérka a klient jsou oba nahí a masér používá k masáži celé tělo. Nuru znamená v japonštině 'kluzký' nebo 'hladký' a odkazuje na speciální gel, který se při masáži používá. Tento gel má unikátní vlastnosti a je bohatý na minerály.

Jak začlenit nuru masáž do vašeho relaxačního plánu?

Možná si myslíte, že nuru masáž zní trochu... odvážně. Ale věřte, to, co je na nuru masáži úžasné, je ten pocit absolutní svobody, kdy se cítíte jedno s vlastním tělem. Takže jak začlenit nuru masáž do vašeho relaxačního plánu?

Začít můžete vyhledáním salonu, který nabízí nuru masáž. Ne každé město má takové salony, ale většinou se dají najít větších městech. Nemusíte ale vyhledávat nutně fyzický salon. Nuru masáž si můžete vychutnat i doma, s partnerem či sama se sebou. V první řadě potřebujete nuru gel, který se dá zakoupit online.

Když masáž začleníte do svého relaxačního plánu, zaznamenáte hned několik pozitivních změn. Pociťovat budete vyšší míru relaxace a osvobození. Budete se cítit plnější, živější. Je to moment, kdy se věnujete jen sobě, kdy se věnujete svému tělu a svému pocitu pohody.

Připravte se na nuru masáž doma

Doma můžete nuru masáž zvládnout. Potřebujete jen nuru gel, prostěradlo, které můžete umýt, a samozřejmě sebe sama. Nejdříve se sprchujte teplou vodou a osušte se. Pak namažte nuru gelem celé tělo. Pro nuru masáž neexistuje žádný konkrétní postup. Důležité je si pamatovat, že máte být něžní a citliví k vlastnímu tělu, aby masáž byla příjemná.

Samozřejmě, můžete si také dopřát nuru masáž s partnerem. Budete oba potřebovat nuru gel a čisté prostěradlo. Důležitý je vzájemný respekt a souhlas s tím, co se děje. Pak už jen naslouchejte vlastním tělům a nechte se unést relaxací.

Unikátní vlastnosti nuru gelu

Teď, když už víte, co je nuru masáž a jak ji začlenit do svého relaxačního plánu, pojďme se podívat na samotný nuru gel. Jak jsem již zmiňovala, nuru gel je bohatý na minerály a má unikátní hydratační vlastnosti. Je také 100% přírodní.

Nuru gel je výjimečný tím, že je vyrobený z hlubokomořských řas Nori, které jsou bohaté na minerály a vitamíny. Nori řasy mají mimořádné hydratační vlastnosti a jsou známé svou schopností podporovat celkové zdraví pokožky. Nuru gel se používá nejen pro masáže, ale také jako hydratační krém nebo jako zvlhčovač při koupeli.

Tak, a to je moje dosavadní cesta zkoumání nuru masáže. Je to zcela nový způsob, jak se dozvědět něco o sobě, poznat své tělo a naučit se ho milovat a respektovat. A kdo ví, možná se jednou naučím masírovat tak dobrá jak moje masérka v salonu!