Jak si užít autoerotiku na maximum

Jak si užít autoerotiku na maximum čec, 27 2023

Podmanivá předehra: jak začít

Prvním krokem k tomu, abyste si autoerotiku užili na maximum, je správná předehra. To může být cokoli, co vás vzrušuje a připravuje na to, co přijde. U mě, Lukáše, to je třeba procházení skrze čtené erotické příběhy nebo sledování filmů, které odkrývají cituplný pohled na sexualitu. Pokud se nepohybujete v kategorii "já a má fantazie jsou dost", tak je skvělé experimentovat se senzorickými hračkami, jako jsou pružné a sametově měkké lubrikanty, které zvyšují citlivost a vnímání doteku.

Jedno zajímavé pravidlo předehry je, že "čím déle, tím lépe”. Nepřekonatelný je pocit, když vidíte, jak se vaše tělo pomalu probouzí a reaguje na vaše doteky a hlazení, když předehráváte každý centimetr svého těla jako byste se dotýkali něčeho vzácného a svatého. Tím, že si dáte čas, můžete také zjistit, na co vaše tělo skutečně reaguje - jaký druh doteku vás vzrušuje nejvíce, jaká zóna je pro vás nejcitlivější, který typ lubrikantu nebo hračky vám poskytuje ten nejhlubší a nejuspokojující pocit rozkoše.

Seznamte se s vašim tělem: prozkoumání sebe sama

Nemyslel bych si, že je možné mluvit o maximálním užití autoerotiky, aniž bychom se podívali do zrcadla a neprozkoumali své tělo. Měl jsem ostatně šťastnou možnost v mládí prožít to, jak jsem se poprvé seznámil s mým tělem, kůží, svaly. Každý z nás najde na svém těle své oblíbené části, které miluje, a ty, které jsou mu méně příjemné. A upřímně, není to jen o tom, co se nám na sobě líbí, ale také o tom, jak se nás dotýkáme, jak se nám daří rozpoznat své tělo, jaké pocity v nás vyvolává.

Toto sezení sám se sebou je proto zcela zásadní. Je to příležitost k tomu stát se víc srozumitelným se svým tělem, chápat jeho potřeby a reakce, tak abyste mohli dosáhnout tu nejvyšší úroveň uspokojení. Pro mě je to čas, kdy si dovolím být sám se sebou a prozkoumat své tělo ve všech svých aspektech - jaké jsou moje fantazie, jaké jsou mé limity a jak je mohu rozšiřovat a v čem mě vzrušuje.

Inovace v autoerotice: objevte "novou" hrátku

Nijak zvlášť nezaměstnávám svůj přístup k autoerotice, protože jsem spokojený s tím, co už teď mám. Ale je to jako s vařením: i když máte své oblíbené recepty, každou chvíli objevíte nové chutě. Tak je to i s autoerotikou. Nové způsoby, jak užít autoerotiku, mohou zahrnovat nové druhy hraček, přidání role-play prvků nebo experimentování s různými druhy stimulace.

Zkuste jemné vibrátory pro muže, stimulátory prostaty, masturbátory, které simuluji oral, nebo nepřeberné množství dalších. A proč ne? Můžete se také ponořit do světa BDSM a objevit nové fyzické a mentální roviny sexuálního potěšení. Ve svých experimentech jsem například objevil, že mě váže spíše někdo, kdo mi dává prostor si situaci užívat, a ne jen někdo, kdo mi dělá bolest. To mě překvapilo, ale dalo mi to nový rozměr prozkoumání a užívání autoerotiky.

Post-orgastický přístup: pochopte, jak se vyrovnat s vrcholující rozkoší

V autoerotice se hodně mluví o dosažení orgastického vrcholu, ale méně o tom, co se stane poté. Přesto však mě se po orgasmu často stává, že pokračuji v jemném dotýkání se nebo mazlení, jakoby moje tělo nechtělo přestat cítit tělo. Vše se děje na nějakém temném místě v mé mysli, kde jen málo věcí má smysl, ale jisté je, že je to část mě, která se nechce vzdát této chvíli.

Je to mimořádně důležité, abyste si po dosažení orgasmu dali čas na odpočinek a regeneraci, než se vrátit zpět k realitě. Tím, že vnímáte ty okamžiky po orgasmu jako součást celého zážitky, se naučíte milovat a pochopit sebe sama a to, co se děje v vašem těle, a zároveň se z toho stanete lepší a uspokojivější milenec/kyně, který si umí užít každý moment sexuální rozkoše.