Jak footfetish masáž může zlepšit váš život

Jak footfetish masáž může zlepšit váš život srp, 8 2023

Úvod do světa footfetish masáží

Už jste někdy slyšeli o footfetish masážích? Jestli ne, pak byste měli. A jestli ano, pak víte, jaká skvělá věc to je! Osobně jsem se o těchto masážích dozvěděl před lety a od té doby se stal jejich velkým fanouškem. Poslyšte, je to fajn. A víte co je na tom nejlepší? Že může zlepšit váš život! A já vám řeknu jak.

Footfetish masáže se už neomezuje jen na zkušené maséry nebo tantra studia. Dneska si ji užije skoro každý, kdo má rád pěstěný relax. Moje pes Max to naprosto miluje, když si s ním sednu k televizi a jemně mu začnu masírovat tlapky. No a co teprve moje kočka Lili, ta se při masáži dokáže úplně roztát. Ale dost o mých miláčcích, pojďme na to.

Základy footfetish masáže

Co to vlastně footfetish masáž je? Lidské nohy jsou podle mnoha názorů jednou z nejcitlivějších částí těla. Máme tam desítky tisíc nervových zakončení. Představte si tedy, jak velký dopad na nás může mít jejich správná aktivace. A přesně to footfetish masáž dělá. Zaměřuje se na odpočinek a uvolnění nohou, na probuzení jejich citlivosti a na aktivaci těch správných míst.

Kroky k dokonalejší footfetish masáži

Prvním krokem k tomu, abyste si užili dokonalou footfetish masáž je... no, musíte mít nohy! Pardon, takový vtip to snad muselo být. No, ale samozřejmě kromě samotných nohou budete potřebovat ještě něco. A to je příjemné prostředí, pohodlné sezení nebo ležení, hřejivý olej a samozřejmě – ruce nebo jiný nástroj pro masáž. A pak už jen čas a chut

Účinky footfetish masáže na naše tělo a mysl

Tak už víme, jak to funguje a co potřebujeme. Ale co vlastně získáme? K čemu nám je ta masáž dobrá? No tak předně – uvolnění. Footfetish masáž může skvěle uvolnit napjaté svaly, pomůže prokrvit nohy a tím může zlepšit i celkový prokrvení těla. Dál pak může pomoct například při bolestech hlavy, stresu nebo nespavosti, protože masáž může být velmi relaxační a vytváří pocit klidu a míru.

Rady a triky pro footfetish masáže

Na co byste měli dát pozor, když se pustíte do footfetish masáže? Rada číslo 1: Nikdy nepoužívejte příliš silný tlak. To je velmi důležité, protože byste si mohli ublížit nebo ublížit druhému člověku. Rada číslo 2: Vždycky začínejte od kotníků a postupně se přesouvejte k prstům. A poslední rada? No, to je ta nejdůležitější: Užívejte si to! Je to přece masáž. Má vás to bavit, odpočinout si od všeho stresu a shonu a naprosto se oddat pohodě.

Poznámky pro začátečníky footfetish masáží

Pracujte s nátlakem, ale ne příliš silně. Průměrný člověk má na chodidlech přes 7000 nervových zakončení, takže tady platí méně je někdy více. Pokud jste na to sami, můžete využít i nějaké pomůcky – masážní míčky, masážní hole nebo třeba masážní stoličky. A pokud jste ve dvojici, tak se nebojte využít partnerovy ruce. Pohybujte se pomalu a jemně, nespěchejte. Mějte na paměti, že je to o relaxaci a uvolnění, nikoliv o závodech.