Autoerotika v Praze: Praktický průvodce pro bezpečné a příjemné objevování sebe sama

Autoerotika v Praze: Praktický průvodce pro bezpečné a příjemné objevování sebe sama pro, 24 2023

Úvod do autoerotiky

Přiznejme si to rovnou, autoerotika je součástí života snad každého z nás. Nemusí jít jen o onu osamělou činnost, která slouží k rychlému uvolnění sexuálního napětí. Může to být spíš o cestě, na které poznáváte své touhy, tělo a umění přivodit si rozkoš. Je to jako vyšperkovaný sólový tanec v bezpečí naší intimity, kde neexistuje strach z nepřijetí a kde veškeré bariéry mizí jako pára nad hrncem. Na této výpravě objevování vlastních smyslných krajin můžete narazit na hory extáze i údolí klidu, stejně jako na překrásné planiny dosud neprobádaných slastí.

Nebylo to tak dávno, co jsem se ocitl na slavnosti v srdci Prahy, v útrobách klubu, kde se promítaly erotikou nabití umělecké snímky. Šumění vzrušených hlasů, sklenice šumivého nektaru v ruce a oči, které se nemohly nabažit dechberoucích vizí na plátně. Každý okamžik tohoto večera byl oslavou autoerotiky, její nekonečné invence a bohatství. A právě tehdy mi došlo, že o tomto tématu bych měl psát; abych vás provedl po křivolakých stezkách tohoto tajemného světa.

A proto jsem zde dnes. Mou misí je strhnout závěs a ukázat autoerotiku v novém světle. Jak ji začít, jak ji rozvíjet a jak si ji bez obav užívat?

Začínáme s autoerotikou

Jak vlastně začít s autoerotikou v Praze? Nejprve bychom měli zahodit všechny neopodstatněné obavy a předsudky, které se kolem tohoto tématu honosí jako vrány kolem strašáka na poli. Pamatujme, že tato činnost je natolik soukromá, jak jen můžete chtít, žádná pravidla nebo limity vám nemohou být vnucena. Začněte třeba návštěvou diskrétního butiku s erotickými pomůckami. V Praze jich naleznete habaděj – od těch známých ve velkých nákupních centrech po malé, útulné obchůdky v zákoutích Starého Města.

Můj vlastní příběh začíná právě v jednom z pražských obchodů s erotickými hračkami. Bylo to pro mě trochu jako vstup do Narnie skrze šatní skříň. Hned za prahem jsem se ocitl uprostřed regálů přeplněných každým možným způsobem, jak dopřát radost svému tělu. Oslovila mě spousty barev, tvarů, materiálů, a rušno kolem mě bylo překvapivě uvolněné. Není se čeho bát, prodavači jsou jak průvodci uměním rozkoše, připraveni poradit, vysvětlit a pomoci najít to, co právě vy hledáte.

Mýty a fakta o autoerotice

Pojďme si trochu rozcupovat ty nepravdivé legendy, co se kolem autoerotiky vznášejí jako mouchy. Ne, nepovede to k oslepnutí. Ani nezpůsobí, že by se vaše genitálie vairedly do nepříčetnosti. A už vůbec nejste "podivní" pokud autoerotiku praktikujete – je to zcela běžná část sexuality člověka. Ve skutečnosti mohou být prospěšné účinky autoerotiky pozorovatelné jak na fyzické úrovni, tak na té psychické. Může pomáhat s uvolněním stresu, zlepšením spánku a dokonce i posílením sebevědomí, protože když poznáte své tělo a co vám přináší potěšení, stáváte se sebevědomějšími i ve vztazích s ostatními.

Faktem je, že autoerotika má mnoho podob, a je přirozená ve všech svých projevech. Nejde jen o fyzickou aktivitu, ale je to také o fantazii, o představivosti, která nemá hranic. Když si přečtete erotický příběh a necháte omámení slovy dotvořit obrazy v hlavě, prožíváte svým způsobem tuto sladkou samotu. Stejně tak, když se díváte na umělecké ztvárnění erotiky a necháte se unášet krásou lidského těla vyjádřeného skrze malířův štětec nebo sochařovy dláta.

Jak si autoerotiku užívat

Užívání autoerotiky je uměním. Nedržte se striktně návodů, ale zkoumejte. Například meditace může být tím pravým ořechovým začátkem. Sedněte si, zavřete oči, dýchejte pomalu a soustřeďte se na své tělesné pocity. Můžete začít s mírnými doteky, objevováním, co vám dělá dobře, a postupně zvyšovat intenzitu až najdete svůj rytmus. V Praze najdete dokonce workshopy, které se věnují tématu autoerotiky, od sebepoznání až po techniky meditace spojené se sebepotěšením.

Experimentujte s teplotou, tlakem, rychlostí a rytmem. Autoerotika není sprint, je to maraton – či spíš příjemná procházka parkem, kde na každém rohu může být něco překvapujícího a nového. Mylem by bylo myslet si, že vše musí vést k nějakému cíli, k vrcholu. Cesta může být cílem samotným, takže kdykoli si přejete přestat, přestaňte, užívejte si volnosti a nevázanosti této chvíle.

Pokročilé techniky a pomůcky

Pokud už v autoerotice máte nějaké to kilometrové přiležitost vyzkoušet pokročilé techniky a pomůcky. V Praze je možné objevit spoustu obchodů, které nabízí nejenom běžné vibrátory a dilda, ale i high-tech hračky s aplikacemi, které mění rytmus a intenzitu na přání. V dnešní době je možné najít i pomůcky přesně navržené na míru vašim touhám.

Mám kamaráda, který mi jednou při půlnocním rozhovoru o životě a vesmíru svěřil svůj příběh s autoerotickým strojem, který pro něj byl revoluční záležitostí. Vyprávěl s takovým nadšením, že jsem si už nebyl jist, zda mluví o stroji, nebo o věrném mezigalaktickém společníkovi. Usmíval se při vzpomínce na pocit úžasu a objevování, který mu stroj přinesl. "Je to jako být objevitelem nového světadílu, ale neodjíždíš nikam dál než do své ložnice," prohlásil s úsměvem.

Udržitelná autoerotika a její budoucnost

Máme tu poslední téma, které si zaslouží pozornost, a sice udržitelnou autoerotiku. V době, kdy je planetární zdraví a ekologická stopa na mysli mnohých z nás, je důležité zvážit i tu stránku sexuálních hraček. Volba produktů, které jsou vyrobeny z udržitelných materiálů a od zodpovědných výrobců, je v Praze stále snazší. Právě tady máme příležitost být průkopníky v tomto novém směru – vybírat pomůcky, které můžeme milovat bez pocitu viny.

Jak vidíte, autoerotika není jenom o chvilkách strávených samotářsky pod peřinou, ale je to vesmír plný možností, který nám může přinést nové úhly pohledu na naše tělo, naše potěšení a naše zdraví. Ať už se rozhodnete tento cestu objevování prozkoumat v stínu tajemných pražských zákoutí, nebo v pohodlí vašeho domova, vzpomeňte si na jednu věc - autoerotika je o objevování, o svobodě a o tom nejintimnějším umění rozpoznání sebe samého.